.: Wentylacja Chlewni
.: Ruszta dla świń
.: Poidła i systemy pojenia trzody
.: Systemy zadawanie paszy
.: Automaty paszowe
.: Okna inwentarskie
.: Kojce porodowe
.: Tatuowanie i kolczykowanie
.: Dozowniki witamin i leków
.: Ceny skupu żywca wieprzowego
.: Płyta obornikowa
     
Dozowniki witamin i leków w systemach pojenia


      Dozownik MixRiteW dzisiejszych czasach hodowla zwierząt wymaga wprowadzania coraz to nowych rozwiązań i osiągnięć. Elementem systemu pojenia trzody chlewnej , który jest wręcz nieodzowny jest dozownik tzw. iniektor służący podawaniu witamin, minerałów czy choćby leków lub szczepionek. W przypadku tych ostatnich konieczne jest precyzyjne dozowanie, pomyłka w dawce może czasami powodować nieodwracalnie ujemny wpływ na hodowane zwierzęta.

     Poza dużą dokładnością dozownik musi charakteryzować się niezawodnością i powinien być odporny na zanieczyszczenia. Pompa dozująca gwarantować musi ciągłą nieprzerwaną pracę w każdych warunkach. Bez względu na to czy pracuje w systemie pojenia dla świń, kurniku czy w amatorskiej hodowli królików. Wiele też zależy od hodowcy, każde urządzenie dotyczy to także dozownika musi być serwisowane, od regularności zabiegów serwisowych takich jak choćby wymiana uszczelek zależy w dużym stopniu jakość pracy i dokładność dozowania zadawanych witamin, leków lub innych substancji.      Dla uzyskania dokładnego dozowania wielu producentów prześciga się w rozwiązaniach konstrukcyjnych i funkcjonalnych. Najbardziej popularne u nas to dozowniki i iniektory takich firm jak MixRite czy Dosatron. Dozownik dosatron

     Dozowniki swój początek wzięły w zastosowaniach medycznych gdzie problem właściwego dozowania leków, antybiotyków był nad wymiar istotny, potem zostały przeniesione do ogrodnictwa gdzie wykorzystywane są głównie do dozowania i dawkowania nawozów oraz hodowli zwierząt gdzie zapewniając precyzyjne dozowanie.

(c) www.tuczniki.pl 2007